Otelimizi açmadan önce ben ve eşim özel sektörde çalışmakta, işlerimizin keyifsizliğinden dem vurmaktaydık. Hayallerimizde kendimize ait, fedakarlık konusunda hiçbir zaman ödün vermeyeceğimiz, kalite konusunda bütün olanaklarımızı sunacağımız bir işletme vardı. Dedelerimizden konaklama işletmeciliği konusunu iyi bilmemiz ve kökenlerimizin de burada olması nedeniyle Türkiye’nin en gözde yerlerinden biri olan Alaçatı’da bir otel açma kararı aldık.

Otelimiz Alaçatı’nın en canlı ama aynı zamanda en huzurlu yerinde, Alaçatı’nın ana caddesinin paralelindeki Cemaliye Sokağı’nda, hem Alaçatı’nın sunduğu yemek, içki, eğlence olanaklarının dibinde, hem de gürültüden, kalabalıktan azade bir konuma sahip, sakin bir otel. Bu konum, işletmemizi tercih etmek için en iyi neden. Misafirlerimiz otelimizden ayrılırken onlarla tanışmanın ve dost olmanın hazzını yaşıyor, bu hisleri değerli misafirlerimize de yaşatmayı diliyoruz.

Kesre Otel bisikletin, Alaçatı’nın yaşam tarzı haline gelmesini en çok destekleyen isimlerin başında gelmekte. Sabah sporu olarak bisiklete biniyor, alışverişe bisikletlerimizle gidiyor; bahar aylarında yaptığımız kır gezilerimizde misafirlerimizle birlikte bisikletlerimizin önündeki sepetleri papatyalar, gelincikler ve sümbüllerle dolduruyoruz. Bisikletli yaşam tarzı, yaşam sevincine dönüşüyor. Alaçatı’nın ılık rüzgarını arkamıza alarak basıyoruz pedallara.

Her mevsim başka bir güzel Kesre Otel’de! Yaz aylarının yoğunluğundan sonra durgunlaşan Alaçatı bu kez kendini dinlemeye başlıyor. Ama aslında senenin en güzel ayı Eylül’dür Alaçatı’da. Süt liman bir deniz, yakmayan bir güneş, hafif imbat esintisi, bir de dolunayı yakalamışsanız gökyüzünde sizden şanslısı yok. 

Soğuk kış gecelerine gelirsek; dışarda ne kadar fırtına da olsa soğuk da olsa, lobide gürül gürül yanan şömine misafirlerimizin içini ısıtır. Kesre Otel sahibesinin kendi elleriyle ve özenle hazırlamış olduğu misler gibi tarçın ve karanfil kokan sıcak şarap misafirlerimizin şömine ateşinde kızarttıkları sucuğa yoldaşlık eder. Fonda çalınan Yunan müziğiyle aşka gelen ev sahipleri sirtaki oynar hatta misafirlerine de sirtaki öğretir bakarsınız! 

Tek temennimiz koca kışın çabuk geçmesidir. Düşecek cemreleri dört gözle bekleriz. Uyanan doğa bize baharın habercisi olur. Çiçek kokuları burnumuza gelmeye, Alaçatı’nın kadınları bayırlarda ot toplamaya başladılarsa ve bir de balık mezatındaki balıkların sayısında artış varsa, havalar düzelmiş, bahar gelmiş demektir.Bu dönemde Kesre Otel sezon hazırlıklarına başlar.Fırçalarımıza çeşit çeşit renkler alarak masa ve sandalyelerimizi, odalarımızdaki mobilyaları boyarız. Duvarlarımıza ise insanın içine ferahlık hissi veren kirecin içine çivit de katarak, anneannelerimizin yaptığı usulde badana yapar, misafirlerimiz için odalarımızı hazır ederiz.

Kesre Otel yaz sezonuna hazırdır artık. Yeni kurulmuş olmasına rağmen eski dostlarını, yeni olacak olmasına rağmen eskimeyecek dostlarını şimdiden beklemeye başladı bile. ;